İnsan Kaynakları Uygulamaları

Doruk Ailesinin bir parçası olmak; değer yaratan, müşteri odaklı, daima kazanmayı hedefleyen, sektöre yön veren, verimli, aktif, dinamik ve huzurlu bir ortamda çalışmak demektir.

İŞE ALIM

Doruk Grubu şirketleri tarafından işe alınacak adaylarda aranan ortak özellik, pozisyonun gerektirdiği eğitim, teknik bilgi ve yetkinliklerin yanında, Doruk Grubu değerleriyle doğru orantılı kişilik özelliklerine sahip olunmasıdır. Kurumuna ve iş arkadaşlarına bağlılık, yoğun bir iş temposunda yaratıcı ve aktif çalışabilmek öncelikli değerlendirilen kriterlerdir. Açık pozisyonlar için öncelikli olarak, aday veri tabanından ve şirket içi duyuruları ile araştırma yapılarak, gerekli nitelik/deneyimlere uygun adaylardan bir havuz oluşturulmakta ve işe alım süreci başlatılmaktadır.

Değerlendirme sürecimizde genel olarak;

  • Sitemiz üzerinden ve kariyer portallarından yapılan iş başvuruları CV bankamıza kaydedilir.
  • CV bankamızdan oluşabilecek açık pozisyonlar için, görev ve pozisyonun gerektirdiği yetkinlikler ve kişilik özelliklerine sahip adaylar belirlenir.
  • Telefon ile mülakata çağırılan adaylara; ilgili pozisyonlar için Kişilik Envanteri ve Yetkinlik Bazlı Mülakat teknikleri uygulanmaktadır. Bu süreçte ilgili pozisyonların gerektirdiği yetkinlikler ile kişisel yetkinliklerin örtüşüp örtüşmediği değerlendirilmektedir.
  • İnsan Kaynakları tarafından mülakat süreci olumlu olarak değerlendirilen adaylara, ilgili müdür ve direktör seviyesinde “Teknik Bazlı Mülakat” uygulanmaktadır.
  • Pozisyonlar için uygun bulunan aday/adaylar ile referans ve teklif sürecine geçilirken, süreçte devam edemeyen adaylara e-posta yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır.
  • Doruk Şirketler Grubunda, ileride oluşabilecek pozisyonlarda değerlendirilmek üzere “İş Başvuru Formu” doldurabilir ya da www.kariyer.net ve www.secretcv.com üzerinde iş ilanlarımızı detaylı olarak görebilirsiniz.

Pozisyonunuza ve kişisel yetkinliklerinize uygun açık pozisyonlarımızı görmek için “Kariyer Fırsatları” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doruk Şirketler Grubu, globalleşen zorlu rekabet koşulları içerisinde gerçek sermayesinin “insan kaynağı” olduğuna inanır. Doruk, kurulduğu günden bugüne kadar kendisini bugünlere getiren çalışanlarına değer katmayı bir kurum politikası haline getirmiştir. Mutlu bir çalışma ortamı yaratıp çalışanlarının verimli, güven duygusu içerisinde çalışarak verilen hedeflerinin üstünde performans sergilemeleri için “Doğru İşe, Doğru İnsan” vizyonuyla hareket eden güçlü insan kaynağı yaratılmıştır.